Każdy praktyk wie, iż czasami nawet niewielka modyfikacja, potrafi przełożyć się na wymierne korzyści. Inżynierowie NKT doskonale to rozumieją i starają się projektować produkty, które są odpowiedzią na sugestie osób na co dzień zajmujących się instalacją. Dzięki temu masz pewność, że wyroby tej marki w pełni przystają do budowlanej rzeczywistości. Oto przykłady rozwiązań, które pomogą Ci zwiększyć efektywność pracy.
Szybszy montaż przy użyciu bębnów Qaddy®
Niekiedy cenne innowacje są wynikiem przemyślanej fuzji dwóch odrębnych rozwiązań. Do tej kategorii przypisać można hit marki NKT - bęben Qaddy®, który łączy w sobie funkcje mobilnego bębna oraz rozwijaka i dodatkowo wyposażony został w wysuwany uchwyt.
Ten patent jest odpowiedzią na sugestie specjalistów pracujących na dużych budowach, gdzie problem stanowią spore odległości. Bęben Qaddy® pozwala szybko i - co równie istotne - bez większego wysiłku przetransportować przewody nawet w najbardziej odległe miejsce, a potem równie sprawnie odwinąć taką długość, jaka właśnie jest potrzebna. Prawda, że to wygodne?
Bęben Qaddy® z powodzeniem “obsłuży” jedna osoba, więc do przenoszenia przewodów nie trzeba już angażować pomocników. To olbrzymia oszczędność czasu! Dzięki niemu do minimum można ograniczyć dźwiganie ciężkich bębnów, za co z wdzięczne są nasze plecy oraz barki. Producent zadbał o szereg detali, które dodatkowo podnoszą standard pracy. Warto w tym miejscu wspomnieć o dużej pojemności bębna, który może pomieścić nawet 650 metrów przewodu oraz o uchwycie obracającym się o 90 stopni. Używając bębna Qaddy®, jesteśmy w stanie zminimalizować ilość odpadów z krótkich odcinków, co przekłada się na oszczędności.
Łatwiejsze układanie przewodów dzięki wysokiej jakości tworzyw
Na efektywność pracy duży wpływ ma także jakość przewodów, dlatego warto postawić na wysokiej klasy wyroby NKT. Dzięki temu, że takie przewody nie mają tendencji do sprężynowania, a po rozwinięciu nie próbują wracać do pierwotnego kształtu, równe ułożenie ich na płaskiej ścianie czy suficie nie stanowi już żadnego problemu.
Znaczenie mają również właściwości wykorzystywanego tworzywa. NKT korzysta tu m.in. z mieszanki izolacyjnej własnej produkcji, która przy zachowaniu wszystkich obowiązkowych parametrów technicznych, wyróżnia się największą miękkością oraz plastycznością na rynku. Te atuty pozwalają na sprawne układanie instalacji w newralgicznych miejscach. Na łukach udaje się uniknąć wypukłości, które mogłyby być utrudnieniem, podczas nakładania masy tynkowej.
Zastosowana technologia umożliwia także szybkie ściąganie powłoki, bez ryzyka sklejenia jej z izolacją. Wyeliminowanie tego problemu znacząco skraca czas całej operacji, ponieważ pracownicy nie muszą zajmować się odizolowaniem przewodów. To także ważny krok w kierunku bezpieczeństwa.